Konkurs poetycki dla uczniów

Konkurs poetycki dla uczniówMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza, Liceum Ogólnokształcące im KEN oraz Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli ogłaszają literacki konkurs „Moja Mała Ojczyzna” pod hasłem „Godziny przy piórze”. To już 17. edycja literackich zmagań.

Konkurs przeznaczony jest dla młodych twórców powiatu stalowowolskiego: uczniów klas  IV–VII szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zainteresowani udziałem w konkursie powinni złożyć dwa wiersze o tematyce dowolnej, napisane czytelnie na oddzielnych kartkach (w pięciu egzemplarzach). Każdy wiersz należy podpisać - w prawym górnym rogu - pseudonim autora, typ szkoły, klasa. Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę podpisaną takim samym pseudonimem. W kopercie - informacje o autorze: imię, nazwisko, adres, nr telefonu, klasa, szkoła oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie danych osobowych – podpisane przez rodzica lub opiekuna.

Prace można składać do 30 września w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, budynek Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, tel. 15 842–10–63 wew.38  tam również można uzyskać szczegółowe informacje uzupełniające.

Najlepsze wiersze uhonorowane zostaną nagrodami; prace oceniać będzie jury powołane przez organizatorów.  Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z wręczeniem nagród dla laureatów odbędzie się  w Bibliotece Głównej w  ramach  obchodów  Stalowowolskich Dni Książki.  Regulamin konkursu i wzór oświadczenia, które należy dołączyć do wierszy,  dostępne są na stronie internetowej MBP: www.biblioteka.stalowawola.pl w zakładce „konkursy” - link.

Konkurs poetycki dla uczniów

Katalog online