Konkurs na ekslibris

Konkurs na ekslibris 80. COPMiejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Stalowej Woli organizują konkurs na ekslibris okolicznościowy – XXII edycja pod hasłem: „80. Rocznica Centralnego Okręgu Przemysłowego”. Do udziału zapraszają zaś uczniów klas IV-VII szkół podstawowych oraz młodzież klas gimnazjalnych z terenu powiatu stalowowolskiego.

Celem konkursu jest: propagowanie wartości idei Centralnego Okręgu Przemysłowego, rozbudzanie szacunku dla rodzimej kultury i przynależności do lokalnego środowiska, pobudzanie plastycznej  aktywności twórczej młodzieży, zainteresowanie dzieci i młodzieży ciekawą formą wyrażania swoich myśli  i  koncepcji twórczych (forma ekslibrisu).

Prace plastyczne powinny być wykonane w  formatach: A-5 lub A-4, zachowując jednak zawsze charakterystyczną formę projektu plastycznego - ekslibrisu (forma plastyczna jednobarwna. W pracę wkomponowany powinien być napis – Ekslibris oraz Centralny Okręg Przemysłowy. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie www.biblioteka.stalowawola.pl w zakładce "konkursy" - link

Prace należy przesłać do 13 października 2017 r. na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. ks. J. Popiełuszki 10 w Stalowej Woli. Autorzy najciekawszych ekslibrisów zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami. Zaś laureaci zostaną powiadomieni o terminie wręczenia nagród. Fundatorami nagród są: Starostwo Powiatowe oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli.

Kontakt z Organizatorem -  tel. 15  842-10-63  wew. 38.

Konkurs na ekslibris 80. COP

Katalog online