Kwiaty i pejzaże Stefanii Wójcik

Kwiaty i pejzaże Stefanii WójcikDo końca września 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej obejrzeć można wystawę prac Stefanii Wójcik. Artystka pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku. Prace eksponowane są na II piętrze obiektu biblioteki, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 w Stalowej Woli.

W arkana sztuki wprowadziło malarkę Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, a następnie  studia i dyplom na UMCS w Lublinie. Od 14 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Plastyków. Prowadziła  zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Stefania Wójcik uczestniczy  w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w wielu domach w kraju i za granicą (Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Kanada, Australia, USA).  Jest nauczycielem dyplomowanym gdzie w pracy z uczniami odnosi wiele sukcesów nawet na arenie międzynarodowej. Swoją wiedzą, zdobytą na warsztatach  m,  in. ,,Pisania ikon” i ,,Batiku” w Domu Służebnym Polskiej Sztuki w Nadrzeczu dzieliła się z innymi i we współpracy z JOK organizowała społeczne warsztaty dla nauczycieli a także dla uczniów.

Artystka, której akwarele można zobaczyć w bibliotece to zdobywczyni wielu nagród m. in: Nagrody Kuratora, Medalu Kuratora, 5- krotnie Nagroda Burmistrza, Antka Roku,  Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetka na Festiwalu Twórczości, nagroda Muzeum Regionalnego, wyróżnienia na Biennale w Zamościu, wyróżnienie i nagroda w Rzeszowie…

Katalog online

Logowanie do konta