Ponadczasowy Stambuł – otwarcie wystawy

Ponadczasowy Stambuł – otwarcie wystawyW piątek, 13 października o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 otwarcie wystawy fotografii "Ponadczasowy Stambuł" Mustafy Dedeoglu.

Prace, które składają się na tę wystawę odzwierciedlają wyjątkową atmosferę Stambułu. Choć miasto to przez stulecia gościło wiele kultur, jego majestatyczna sylwetka pozostawała wciąż niezmienna. Zdjęcia przedstawiają głównie melancholijne historyczne dzielnice Stambułu i portrety ich mieszkańców. Projekt ten powstawał na przestrzeni 9 lat, a na ekspozycję złożyło się 40 plansz. W Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można oglądać je do 30 października.

Mustafa Dedeoglu urodził się w 1978 roku w Stambule. Tam uczęszczał do szkoły podstawowej oraz średniej. Ukończył inżynierię przemysłową na Uniwersytecie Wschodnio-Śródziemnomorskim (DAÜ) w Tureckiej Republice Cypru Północnego. Następnie wrócił do rodzinnego Stambułu, gdzie od 2006 roku zajął się fotografią, która stała się jego życiową pasją.

Ponadczasowy Stambuł – otwarcie wystawy

Katalog online