Napisz reportaż o Stalowej Woli i wygraj 2 tysiące złotych

Napisz reportaż o Stalowej Woli i wygraj 2 tysiące złotychTaka suma czeka na zwycięzcę konkursu na reportaż „Spacer po Stalowej Woli - krótkie spojrzenie na młode miasto”, jaki organizuje Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. Prace można nadsyłać przez niemal 2 miesiące - do 30 października.

Konkurs ma charakter otwarty, skierowany jest do mieszkańców województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, powyżej 16 roku życia, zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

Uczestnicy konkursu przygotowują tekst związany tematycznie z konkursem, spełniający wymogi reportażu jako gatunku. Do konkursu przyjęte zostaną wyłącznie reportaże wcześniej niepublikowane. Reportaż musi być dostarczony w formie wydruku komputerowego i równolegle na nośniku CD (format PDF). Wielkość pracy powinna wynosić 4-5 stron tekstu znormalizowanego - 1800 znaków na jednej stronie.

- Chcemy poprzez konkurs zaprezentować Stalową Wolę jako ośrodek przemysłu i kultury w świetle tradycji i poczucia przynależności do regionu, ważne jest przedstawienie portretu mieszkańców miasta z ich codziennymi  radościami i problemami czy podkreślenie zaangażowania i wysiłku mieszkańców w rozwój miasta. Autor reportażu powinien  wykazać umiejętności obserwacji życia społeczności miasta poprzez artystyczne dokumentowanie i własną interpretację – mówi Ewa Biały, dyrektor MBP.

Dla najlepszych przewidziane są następujące nagrody: nagroda główna w wysokości 2 tysięcy złotych, II nagroda w wysokości tysiąca złotych oraz III nagroda - 500 złotych. Prace należy złożyć osobiście lub przesyłać pocztą do siedziby Organizatora pod adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza, ul. ks. J. Popiełuszki 10, 37-450 Stalowa Wola. Koniecznie z dopiskiem „Konkurs na reportaż”.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu na stronie internetowej Organizatora. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane telefonicznie lub drogą mailową.

Konkurs to nawiązanie do polskich tradycji reporterskich, sylwetki Melchiora Wańkowicza, ojca polskiego reportażu, autora „Sztafety” książki o  wielkich  inwestycjach Centralnego Okręgu Przemysłowego. W ubiegłym roku MBP organizowała podobny konkurs na reportaż pod nazwą „Centralny Okręg Przemysłowy - osiem dekad zmian”, teraz przyszła pora na II edycję.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej stalowowolskiej biblioteki.

Styczeń 2019