Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie z Anną Janko, poetką, pisarką, felietonistką, autorką kilku tomików wierszy, bestsellerowych powieści „Dziewczyna z zapałkami” i „Pasja według św. Hanki” oraz książki „Mała Zagłada”. Spotkanie odbędzie się w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, ale przyjść na nie może każdy zainteresowany. Zapraszamy 10 maja na godzinę 18, do Filii Nr 2 przy ul. Siedlanowskiego 3.

W środę, 26 kwietnia  o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Rozmowy będą się toczyć wokół książki Anny Janko pt. Mała zagłada”. Jest to opowieść o destrukcyjnej sile wojny, a dokładniej o zagładzie małej zamojskiej wsi Sochy, którą Niemcy spacyfikowali 1 czerwca 1943 roku. Wystarczyło parę godzin, by wieś przestała istnieć. Budynki zostały spalone.

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza i Stowarzyszenie literackie „Witryna” w Stalowej Woli zapraszają na „Strachy na wróble” – wieczór autorski Alicji Wojdyło. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 6 kwietnia o godzinie 18.00 w czytelni Filii nr 2 MBP przy ul. M. Siedlanowskiego nr 3.

W środę, 15 marca  o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  dla Dorosłych. Tematem rozmowy będzie Marian Izaguirre pt. „Tamte cudowne lata”.  Jest to opowieść o dwóch kobietach wspólnie czytających niezwykłą książkę w antykwariacie. Lola jest żoną właściciela antykwariatu, Alice bohaterką czytanej wspólnie powieści.

W środę, 15 lutego  o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3 odbędzie się  drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  dla Dorosłych. Tematem rozmowy będzie powieść Żanny Słoniowskiej pt. „Dom z witrażem”.  Jest to opowieść o wielopokoleniowej rodzinie a w szczególności losy czterech kobiet, zamieszkujących we Lwowie w okresie przemian końca XX wieku.

W środę, 11 stycznia o godzinie 17.00 kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  dla Dorosłych w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3. Tematem rozmowy będzie powieść psychologiczno-obyczajowa Jacka Melchiora pt. „Regina zamyka drzwi”. Jest to historia bardzo silnej, twardej i bezkompromisowej kobiety, która wbrew wszystkim i wszystkiego chciała zajść dalej i zdobyć więcej.

Katalog online

Logowanie do konta