Godzinami o książkach - „Tamte cudowne lata”

W środę, 15 marca  o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  dla Dorosłych. Tematem rozmowy będzie Marian Izaguirre pt. „Tamte cudowne lata”.  Jest to opowieść o dwóch kobietach wspólnie czytających niezwykłą książkę w antykwariacie. Lola jest żoną właściciela antykwariatu, Alice bohaterką czytanej wspólnie powieści.

Obie kobiety na pozór nie mają ze sobą wiele wspólnego, jednak ich losy splatają się dzięki niezwykłej lekturze biografii „Dziewczyny o włosach jak len”. Lektura staje się ukojeniem, szansą na znalezienie własnej drogi, pozwala w ponurych, szarych czasach znaleźć nutkę przyjemności, zapomnienia. Główni bohaterowie to ludzie kochający czytać, zarówno Lola i Matias, właściciele antykwariatu jak i  Alice, dla której książki są bardzo ważne  w najtrudniejszych momentach jej życia.
Czy dziś dla kogoś literatura jest sensem życia? Czy książki są ważne? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas najbliższego spotkania.

Katalog online

Logowanie do konta