Godzinami o książkach – „Kochając syna”

Godzinami o książkach –  „Kochając syna”W środę, 10 stycznia o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Zimowe rozmowy „Godzinami o książce”  będą się toczyć wokół powieści Lisy Genovy pt. „Kochając syna ”.

Jest to historia dwóch kobiet, poszukujących odpowiedzi na trudne życiowe pytania. Łączy je miejsce zamieszkania - ulubiona przez turystów latem i zapomniana zimą wyspa Nantucket oraz problem autyzmu, którego Olivia doświadczyła opiekując się chorym synkiem, a Beth pisze o nim swoją książkę. Obie bohaterki zmagają się ze swoimi osobistymi problemami i próbują rozpocząć nowe życie poszukując w nim utraconego sensu.

Lisa Genova zaprasza czytelników do refleksji na temat autyzmu oraz rozważań o życiu, sukcesach i porażkach, porzuconych marzeniach, własnej osobowości, zaufaniu i przebaczeniu.

Podczas środowego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania:? Czym jest autyzm? Jak reagujemy spotykając na swej drodze osobę autystyczną?, Czy bezwarunkowa miłość wystarczy do całkowitej akceptacji autyzmu jako części naszego życia? Czy cierpienie uczy nas pokory i jaki sens nadaje naszemu życiu?, Jak cienka jest linia pomiędzy zaufaniem a przebaczeniem?

Wrzesień 2018