Godzinami o książkach – „Córka”

Godzinami o książkach – „Córka”W środę, 13 czerwca o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.  Tematem rozmowy cyklu „Godzinami o książce”  będzie powieść  Eleny Ferrante pt. „Córka”.

Główna bohaterka Leda to rozwiedziona nauczycielka literatury angielskiej. Jej dorosłe już córki Briance i Marta przeprowadzają się do Kanady, by zamieszkać z ojcem. Leda wybiera się na samotne wakacje, postanawia spędzić je poza miastem w nadmorskiej miejscowości.  Nad morzem poznaje neapolitańską rodzinę i ich kilkuletnią córeczkę Elen. Pewne zdarzenie na plaży wyzwala wspomnienia i zmusza Ledę do powrotu do przeszłości , a szczególnie do wyborów, których dokonała jako matka.

„Zawsze nadchodzi chwila, kiedy dzieci w złości i rozpaczy wyrzucą: dlaczego dałaś mi życie?"

Środowe spotkanie będzie okazją do refleksji  i odpowiedzi na pytanie : Czym jest macierzyństwo?

Styczeń 2019