Przekierowanie do katalogu on-line

Start Ogólne Ferie w bibliotece

Ferie w bibliotece PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 stycznia 2017 09:44

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli od 2 stycznia prowadzi zapisy dzieci na ciekawe i różnorodne zajęcia podczas dwutygodniowej przerwy w nauce szkolnej. W okresie ferii zimowych wszystkie placówki MBP będą czynne w stałych godzinach. Przedstawiamy szczegółowy harmonogram zajęć w siedzibie głównej  i trzech filiach. Rodzice mogą dokonywać zapisów osobiście lub pod numerem telefonu wybranej placówki MBP.

Biblioteka Główna   ul. ks. J. Popiełuszki 10
tel. 15 842 10 63 wew. 105/Multiteka

Wtorki, czwartki i piątki w godz. 11:30 – 13:30. Wiek dzieci: 6 – 12 lat. Liczba miejsc ograniczona.

17. 01 - Zimowe bałwanki – głośne słuchanie wierszy i opowiadań o zimie, wykonywanie zimowych bałwanków z plastikowych butelek.

19.01-  Kolorowe wazoniki – zajęcia plastyczne z użyciem butelek, soli i kolorowej kredy.

20.01 - Już wkrótce Święto  Babci i Dziadka – laurki z życzeniami.

24.01 - Trwa karnawał- czas na bal maskowy! -  maski karnawałowe.

26.01 – Harmonijkowy pajacyk – zabawki z papieru.

27.01 - Mam własną papużkę – poznawanie życia papug, tworzenie klatek z papierowymi ptakami.

Filia nr 1  ul. Staszica 14
tel. 15 842 05 62

Wtorki, środy i czwartki w godz. 11:00 – 13:00. Wiek dzieci: 6 – 11 lat. Liczba miejsc ograniczona.

17.01 - Zajęcia plastyczne – pognieciony krajobraz zimowy (gąbki); ferie z książką „Hermes, ty łobuzie!” ze zbioru „Mity greckie” Grzegorza Kasdepke; kalambury, zabawy ruchowe.

18.01 - Zajęcia plastyczne – prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka – obrazek z kwiatami (wytłoczki po jajkach, papier ozdobny, guziki); ferie z książką „Mama Mu na rowerze” T. Wieslandera; łamigłówki i krzyżówki.

19.01 - Zajęcia plastyczne - obrazki z kropeczkami (patyczki higieniczne); ferie z książką; fragment powieści Rafała Klimczaka „Nudzimisie”; puzzle, zabawy ruchowe.

24.01 - Zajęcia plastyczne –żabki/zabawki (rolki tekturowe); ferie z książką „Tomek i trzy tajemnice”; zabawy ruchowe, gry planszowe.

25.01 - Zajęcia plastyczne - maski karnawałowe; ferie z książką „Opowiadania z morałem”; kalambury, krzyżówki i łamigłówki.

26.01 - Zajęcia plastyczne - papierowy miś; ferie z książką „Mam prawo” Grzegorza Kasdepke; zabawy ruchowe Twister, gry planszowe, puzzle.

Filia nr 2   ul. Siedlanowskiego 3 A
tel. 15 842 51 60

Wtorki, środy i czwartki w godz. 11:00 – 13:00. Wiek dzieci: 6 - 11 lat. Liczba miejsc ograniczona.

I tydzień - Zrobię to sam, podarunek dam; zajęcia literacko – plastyczne

17.01. – Upominek dla babci – wykonywanie laurki dla babci,  głośne czytanie wierszy o babci, gry i zabawy ruchowe.

18.01 -  Niespodzianka dla dziadka– Projektowanie i tworzenie portretu dziadka, głośne czytanie wierszy o dziadku , zagadki , quizy, łamigłówki.

19.01 – Podarunek dla przyjaciela – pogadanka o przyjaźni, wykonywanie aniołków i choinek techniką origami, krzyżówki, rebusy, kalambury.

II tydzień - Gdzie raki zimują; zajęcia animacyjno-edukacyjne

24.01 – Zanim wrócą bociany – potyczki wiedzy o  przyrodzie, miszmasz ekologiczny , układanie puzzli.

25.01 – Zimowe fantazje– malowanie palcami zimowego pejzażu, lepienie bałwana z masy solnej i modeliny.

26.01 – Razem weselej – czyli biblioteczne party; zabawy muzyczno-ruchowe z użyciem twistera, feryjne rozgrywki gier planszowych, zakończenie ferii słodką niespodzianką.

Filia nr 3   ul. Rozwadowska 6
tel. 15 844 00 80

Wtorki i czwartki  w godz. 11:00 -13:00. Wiek dzieci: 6 – 12 lat. Minimalna liczba uczestników: 8 osób.

17.01 - Zimowe bajanie - zabawy z książką, rebusy, zagadki, kalambury , gry planszowe.

19.01 – Wytwórnia upominków dla Babci i Dziadków – zajęcia plastyczne.

24.01 – Podwodny świat – kreatywne stwory morskie, zajęcia plastyczne.

26.01 – Zwierzakolubni – zajęcia literacko – plastyczne propagujące troskę o zwierzęta; głośne czytanie, rebusy, tworzenie zwierzątek z wykorzystaniem płyt CD.

plakatferie2017F1wwwplakatferie2017F2wwwplakatferie2017F3wwwplakatferie2017www

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl