Zasady logowania się i administrowania kontem czytelniczym (katalog on-line)

Zasady logowania się i zarządzania

kontem czytelniczym w katalogu on-line

 

UWAGA!!!

Aby zalogować się do katalogu on-line w celu sprawdzania swojego stanu konta, należy posiadać plastikową kartę czytelnika.

W celu jej otrzymania zapraszamy do Biblioteki Głównej i naszych filii z ważnym dokumentem tożsamości.

 

1. Aby otworzyć stronę do zalogowania się klikamy w prawy górnym rogu w katalogu on-line na zaloguj się lub na zakładkę konto.

 

Do zalogowania potrzebne są następujące dane:

  • Identyfikator - może to być Nazwisko i imię, numer PESEL, adres e-mail (podstawowy adres e-mail) lub numer z plastikowej karty czytelnika.
  • Hasło - przy zapisie do biblioteki i podaniu adresu e-mail hasło generowane jest automatycznie i wysyłane na podany adres.
    Jeżeli hasło nie zostało wygenerowane automatycznie należy zgłosić się do biblioteki w celu uzyskania hasła startowego lub jeżeli adres mailowy został podany podczas zapisu to można wygenerować hasło samemu.

    Jak wygenerować hasło

2. Prawidłowe zalogowanie otwiera okno prezentujące konto czytelnika oraz tabelkę z funkcjami pozwalającymi na administrowanie własnym kontem (funkcje uruchamia się poprzez kliknięcie myszką na właściwą zakładkę w lewym menu):

 

ADMINISTROWANIE KONTEM

Informacje - wyświetlane są dane osobowe czytelnia. Przy kliknięciu w przycisk Edycja danych czytelnik ma możliwość zmiany adresy e-mail oraz dodanie numeru telefonu.

 


Wypożyczenia - jest tam wykaz książek wypożyczonych, w którym zaznaczone są terminy zwrotu książek. Obok danego opisu książki widnieje przycisk „Prolonguj”, który pozwala na przesunięcie terminu zwrotu egzemplarza. Prolongata nie jest możliwa jeżeli: przekroczono termin zwrotu książek, inne osoby oczekują na zwrot książki lub konto czytelnika zostało zablokowane z ważnego powodu.

 


Rezerwacje - jest tam wykaz książek czekających na odbiór po wcześniejszym ich zamówieniu i oczekiwaniu na ich zwrot przez innego czytelnika. O rezerwacji czytelnik zostanie poinformowany mailem. Czas na odbiór książki to 7 dni. Po tym okresie pracownik kasuje rezerwację i książka zostaje zarezerwowana następnej osobie, która czekała w kolejce na tę pozycję lub wraca na półkę.

 


Zamówienia - jest tam wykaz książek aktualnie niedostępnych, na które czytelnik zapisał się i oczekuje na ich zwrot. W opcji tej system informuje o miejscu czytelnika w wirtualnej kolejce, można tutaj także zrezygnować z oczekiwania na zamówioną książkę lub dokonać przedłużenia terminu ważności zamówienia.

 


Historia - w historii konta przechowywana jest informacja o wypożyczonych przez czytelnika materiałach.

 

 


Rozliczenia - w tej zakładce zapisywane są informacje o naliczonych przez system komputerowy opłatach np. za przesłanie pocztą upomnienia na adres czytelnika.

 


 

Zmiana hasła - zmiana hasła następuje po wypełnieniu 3 pól: STARE HASŁO, NOWE HASŁO, NOWE HASŁO (POWTÓRZ) oraz kliknięcie przycisku Zmień hasło.

 

 


Wyloguj - opcja „wyloguj” dostępna w prawym górnym rogu ekranu pozwala bezpiecznie zamknąć konto czytelnicze.

Katalog on-line

Katalog online

Logowanie do konta

Instrukcje

Wyszukaj w katalogu

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin