A- A A+

Przeczytaj Wańkowicza i wygraj 1000 złotych

Przeczytaj Wańkowicza i wygraj 1000 złotychJanusz Zarzeczny Starosta Stalowowolski, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza ogłaszają konkurs „Mistrz pięknego czytania”. W 5. edycji konkursu na zwycięzcę czeka 1000 złotych, pula na pozostałe nagrody to kolejne 800 złotych, a finaliści konkursu wezmą udział w publicznym czytaniu dzieła Melchiora Wańkowicza.

W czytelnicze szranki może stanąć młodzież od lat 16 oraz dorośli z całego powiatu stalowowolskiego. Tak jak przed rokiem, będą trzy etapy konkursu. I etap to przesłuchania konkursowe. Termin to 27 marca w godz. 18.00-20.00 w MBP (budynek przy ul. Popiełuszki 10, II piętro, sala spotkań nr 1).  W tym etapie ci, którzy chcą spróbować swoich sił w głośnym czytaniu, wybierają fragment utworu Melchiora Wańkowicza i czytają go przed jury. Podczas naboru wyłonionych zostanie minimum 10 osób, które wezmą udział w kolejnych etapach konkursu.

Kolejny, II etap to próby głośnego czytania. Ich termin zostanie ustalony przez reżysera w porozumieniu z uczestnikami konkursu, wiadomo jednak, że będzie to kwiecień. Finał konkursu odbędzie się 4 maja 2018 roku w obiekcie MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (II piętro, sala konferencyjna).

Podczas Finału – publicznego głośnego czytania utworu „Szczenięce lata” Melchiora Wańkowicza – jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Nagroda dla Mistrza Pięknego Czytania to 1000 złotych. Ponadto pula nagród finansowych do dyspozycji Jury wynosi 800 zł. Zdobywcy wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe. Widzowie przyznają także Nagrodę Publiczności.

Za przygotowanie uczestników konkursowych zmagań odpowiada  Maria Bembenek, opiekunka i reżyser Teatru „Blagier” ze Spółdzielczego Domu Kultury. Przypomnijmy, że dwa lata temu w MBP czytano „Chłopów” Reymonta, a w ubiegłym „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza.

Na koniec ważna uwaga – każdy, kto chce zostać Mistrzem Pięknego Czytania i stawi się 27 marca w MBP na nabór, musi przynieść ze sobą wypełniony formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.stalowawola.pl) w zakładce „konkursy”. Jak mówi regulamin, w konkursie nie mogą brać zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Mistrza Pięknego Czytania.

Regulamin [pdf]

Formularz zgłoszeniowy [pdf]

Przeczytaj Wańkowicza i wygraj 1000 złotych

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin