A- A A+

Bezpiecznie z rodziną na wakacjach - konkurs

Bezpiecznie z rodziną na wakacjach - konkursMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza, Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu ogłaszają powiatowy konkurs „Przepis na bezpieczne rodzinne wakacje”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych powiatu stalowowolskiego oraz ich rodziców. Konkurs odbędzie się w trzech etapach:

- I etap szkolny – nauczyciele poszczególnych szkół, typują wśród uczniów kl. IV-VI trzech reprezentantów /po jednej osobie z kl. IV, V, VI/ oraz jednego rodzica. Drużyna musi składać się z trzech uczniów i jednego rodzica.

- II etap powiatowy – wytypowane czteroosobowe drużyny przystępują do sprawdzianu wiedzy na temat zasad bezpiecznego zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożeń. W zależności od ilości zgłoszonych drużyn – organizatorzy zadecydują, ile z nich przejdzie do następnego etapu - maksymalnie 15 drużyn.

- III etap - praktyczny sprawdzian umiejętności poruszania się w Miasteczku Ruchu Drogowego. Do praktycznego sprawdzianu przystępuje jeden wytypowany przez drużynę uczeń oraz rodzic. Uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnością jazdy rowerem na czas, z uwzględnieniem punktów karnych za nieprawidłowe manewry.

Dyrektorzy szkół podstawowych zainteresowani udziałem uczniów w konkursie, powinni do dnia 8 czerwca 2018 roku przekazać do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli - wypełnione karty zgłoszeń (załącznik do niniejszego regulaminu) - ul. ks. J. Popiełuszki 10.

II i III etap konkursu odbędzie się 16 czerwca (sobota) 2018 roku o godz. 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli (budynek Biblioteki Międzyuczelnianej, ul. ks. J. Popiełuszki 10).

- Chcemy propagować zasady bezpiecznego rodzinnego wypoczynku w różnych miejscach (nad wodą, w lesie, w górach, w domu), kształtować nawyk poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz innych czy propagować zasady bezpieczeństwa na drodze. Równie ważne jest także opanowanie podstawowej wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy przedmedycznej – podkreślają organizatorzy.

Uczniowie powinni zgłosić się na konkurs pod opieką nauczyciela. Laureaci uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi, zaś wszystkie uczestniczące drużyny otrzymają dyplomy oraz drobne upominki.

Kontakt w sprawie konkursu z Organizatorem pod nr tel.  15  842-10-63  w. 102. Regulamin i wymagane oświadczenia, dostępne są na stronie internetowej biblioteki.

Regulamin [pdf]

Karta zgłoszenia [pdf]

Zgoda na wizerunek dorosły [pdf]

Zgoda na wizerunek dziecko [pdf]

 

Bezpiecznie z rodziną na wakacjach - konkurs

 

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin