Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Tydzień Bibliotek w MBP rozpoczęty!

Tydzień Bibliotek w MBP rozpoczęty!8 maja obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Każda placówka przygotowała w tym wyjątkowym dniu liczne atrakcje dla czytelników. W Bibliotece Głównej dzieci z przedszkola Dzieciaki.pl brały udział w quizie o bibliotece, projektowały kartę czytelnika, a nawet były przez chwilę bibliotekarzami - detektywami odczytującymi zaszyfrowane wiadomości.

Uczniowie kl. IV z PSP 9 w Stalowej Woli wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu przestrzennego hasła tegorocznego Tygodnia Bibliotek „#biblioteka”. Zaproponowaliśmy również dwie wystawy: „Ubrani w książkę”- zdjęcia bibliotekarzy ukrytych za okładkami książek oraz „Sowa niejedno ma imię...”- różnorodne przedmioty w kształcie sowy lub jej wizerunkiem. Wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcie z książką w profesjonalnej fotobudce Balonowej Fotki. Czytelnicy mogli także wziąć udział w zabawie  “Książka jest dla mnie...”, polegającej na wyrażeniu swojej opinii, czym dla nich jest książka. A opinie były nie tylko ciekawe, ale bardzo budujące. 

Filia nr 1 z kolei, przygotowała dla dzieci z dwóch klas I PSP nr 3 warsztaty papieru czerpanego, dzięki którym powstały unikatowe arkusze; ponadto przedstawiono ciekawą pogadankę o historii pisma. Niemałe zainteresowanie wzbudziła wypożyczalnia pod chmurką, ale przecież ten dzień był wyjątkowy.

W Filii nr 2 dzieci z kl. IV PSP nr 4 poznawały bibliotekę i ciekawy, a jakże, zawód bibliotekarza od kuchni. Rozmawiano o stereotypie bibliotekarza, a także o tym jak bardzo nasz zawód się zmienił.  Jak opisać książkę? Na której stronie powinna znajdować się pieczątka biblioteki? Jak przygotować prasę dla czytelników? Na której półce książka ma swoje miejsce?- m. in. na takie pytania i wiele innych odpowiadały bibliotekarki z Filii nr 2.

„Trójka” na Rozwadowskiej zabrała dzieci z Przedszkola nr 5 w świat zagadek o bibliotece i bajeczkach ukrytych w kolorowych piłeczkach, a także zorganizowała zabawę „książka w ciemno”.

W Filii nr 5 prowadzono ciekawe rozmowy o książkach z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Stalowej Woli.

Dziękujemy Balonowej Fotce za piękne zdjęcia, czytelnikom za szczere życzenia, dzieciom za pomysłowe prace. Noście nasze odblaski i odwiedzajcie często bibliotekę. Wystawy można obejrzeć w Bibliotece Głównej do 31 maja 2019 r.

Tydzień Bibliotek trwa do 15 maja, zapraszamy na podsumowania konkursów: „Eko-moda dla przedszkolaków” w Bibliotece Głównej 10 maja o godz. 10:00, „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima” oraz projekcję filmu dla uczestników konkursu zorganizowanego przez Filię nr 1, 13 maja o godz. 9:30 w Miejskim Domu Kultury. 14 maja w godz. 9:00–12:00 w siedzibie głównej biblioteki odbędzie się II etap konkursu pięknego czytania dla uczniów kl. II–III szkoły podstawowej „Czytaj z radością – słuchaj z przyjemnością”, zaś w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2, ul. Wańkowicza 72/2 tego samego dnia w godz. 10:30-13:00 zostanie przeprowadzony konkurs czytelniczy „Zabawa z książką” dla placówek Środowiskowych Domów Samopomocy ze Stalowej Woli, Bojanowa, Niska oraz Tarnobrzega.

W ostatni dzień Tygodnia Bibliotek czyli w środę, 15 maja o godz. 18:00 Filia nr 2 MBP, zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Cielesz, autorką trzytomowej serii powieściowej „Córka cieni”. Ponadto, pomiędzy 9 a 18 maja, w Filii nr 2, czytelnicy będą mogli skorzystać z kiermaszu książek w godzinach otwarcia biblioteki.

 

Biblioteka Główna

Filia Nr 1

Filia Nr 2

Filia Nr 3

Filia Nr 5

 

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech