A- A A+

Tak było podczas XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Tak było podczas XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Pani nurek, żołnierze, policjant, strażak czy… Baba Jaga. To zaledwie część niezwykłych gości, którzy pojawili się w bibliotece w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w dniach 3 -10 czerwca. Cel był jeden: przeczytać naszym dzieciakom ciekawe książki oraz opowiedzieć o swojej codziennej pracy.

W Filii Nr 2 gościła Marta Górecka, dziennikarka Radia „Leliwa” a zarazem pasjonatka nurkowania i pracownik OSP Stalowa Wola  - sekcja ratownictwa wodnego. Dzieci z PSP nr 4 wysłuchały bajki Sławomira Żbikowskiego pt. „Tajemnica poddasza” . Uczestnicy dowiedzieli się od naszego gościa, na czym polega praca nurka,  zobaczyli jak wygląda jego strój i sprzęt do pracy pod wodą.  Pani nurek odpowiadała na serię pytań o najbardziej niebezpieczne, trudne i najśmieszniejsze sytuacje, jakie przydarzyły się podczas  podwodnych akcji.

Z kolei uczniowie z PSP nr 9 pojawili się w naszej Filii nr 3. Nieoczekiwanie wpadła do nas Baba Jaga z wizytą. Radości i śmiechu było co nie miara, bo czarownica nie tylko przeczytała klasie bajkę , ale też poczęstowała łakociami. W ramach akcji  5 czerwca, Filię Nr 1 odwiedzili z kolei uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3, którzy zapoznali się m.in. z jedną z przygód "Detektywa pozytywki" Grzegorza Kasdepke. Filia nr 5 zorganizowała głośne czytanie dzieciom z Przedszkola nr 4 przez... tajemniczą Królową z dalekiego kraju, która przejętym słuchaczom rozdała dary i łaskawie mianowała berłem na swoich poddanych.

6 czerwca w Bibliotece Głównej gościliśmy żołnierzy z 16. Batalionu Saperów w Nisku: Edytę Kiliańczyk i Artura Sokoła, którzy przeczytali dzieciom z Przedszkola nr 9 i 10 książkę „Niesforny alfabet” Grzegorza Kasdepke. Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu wojskowego. Dzieci mogły przymierzyć hełm i maskę. Tak wyposażone pozowały do zdjęć.  Równie ciekawie było podczas spotkania 9 czerwca, gdzie dzieciakom z Przedszkola 9, 10 i 18 bajki czytali: przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli – starszy aspirant sztabowy Andrzej Walczyna oraz kpt. Krystian Bąk z Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Panowie czytali książki, które dotyczyły ich codziennej pracy, nie mogło być przecież inaczej. Kto, jak nie policjant, przeczyta lepiej książkę „Policja!!!”. I kto, jak nie strażak, podpowie co robić, gdy „Las się pali”. Dzieci miały mnóstwo pytań, a na deser można było oglądnąć stojący pod biblioteką prawdziwy wóz strażacki, który można było nie tylko obejrzeć z bliska, ale również usiąść w nim na miejscu kierowcy. Nawet działko wodne poszło w ruch! Dzieci z Przedszkola nr 9, 10 i 18 będą długo wspominać ten dzień w bibliotece.

9 czerwca w Filii nr 2 i Filii nr 3 gościliśmy lotnika i mechanika samolotowego Czesława Gorczycę prezesa Seniorów Lotniska Aeroklubu Stalowowolskiego – Lotnisko Turbia. Dzieci z PSP nr 1 i 9, nie tylko słuchały czytanej książki, ale również zapoznały się z historią powstania lotniska w Turbii oraz ciekawostkami z życia słynnych pilotów wywodzących się z naszych terenów.

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom już się skończył, ale pamiętajmy, żeby czytać dzieciom codziennie, w ciągu całego roku, bo czytanie pozwala zrozumieć innych ludzi i siebie. W bibliotece książek do wspólnego czytania nie brakuje.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin