Biblioteka na basenie

Biblioteka na basenie1 lipca Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji świętował XXII - lecie powstania. Z tej okazji MBP została zaproszona do zaprezentowania swojego stoiska na terenie odkrytych basenów. Nasza oferta skierowana była do wszystkich uczestników imprezy.

Dzieci mogły zrobić własną książeczkę, przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów i technik. Dla chętnych przygotowaliśmy stemple i szablony (litery , figury geometryczne, różne motywy bajkowe ), dzięki którym dzieci tworzyły teksty i historie obrazkowe dotyczące ich pobytu na terenie MOSiR. Dużym zainteresowaniem cieszyła się maszyna do pisania. Stukanie czcionkami zaowocowało zabawnymi opowieściami. Maluszki były zachwycone puszczaniem dużych baniek mydlanych i zabawami z tunelem animacyjnym. Przygotowaliśmy również książki do letniej czytelni. Dorośli i młodzież mogli wybrać interesującą ich książkę i poczytać na ławce lub zabrać ze sobą do domu.