Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Na warsztatach literackich WERS

Na warsztatach literackich WERSW sobotę, 16 września wznowione zostały po wakacyjnej przerwie warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży, uczniów klas IV-VII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Na spotkanie przybyła grupa nowych uczestników, głównie ze szkół podstawowych. Tematem zajęć było zapoznanie uczestników warsztatów z poezją Ryszarda Mścisza - członka Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie.

Poeta spotka się w październiku z uczestnikami warsztatów i uczniami stalowowolskich szkół zainteresowanych własną twórczością literacką.

Przed analizą wiersza Ryszarda Mścisza „Młoda poetka” uczestnicy zajęć brali udział w zabawach opartych na metodzie KLANZY m.in. w nazywaniu cech charakterystycznych dla młodych osób próbujących pisać własne utwory. W rankingu cech najwyżej ocenione były: kreatywność, umiejętność obserwacji świata, wrażliwość. Przeprowadzone także były zabawy słowem i ćwiczenia stylistyczne. Tradycyjnie odbył się Turniej Jednego Utworu. Zwyciężył wiersz Alicji Olech „Pierwsza klasa”. Autorka otrzymała nagrodę książkową. Wręczona też była nagroda zwyciężczyni czerwcowego turnieju Weronice Kalandyk. W nawiązaniu do przewodniego tematu warsztatów „Inspiracje muzyczne i baśniowe” zajęciom towarzyszyła muzyka Piotra Czajkowskiego.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech