Na warsztatach literackich WERS

Na warsztatach literackich WERSW sobotę, 16 września wznowione zostały po wakacyjnej przerwie warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży, uczniów klas IV-VII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Na spotkanie przybyła grupa nowych uczestników, głównie ze szkół podstawowych. Tematem zajęć było zapoznanie uczestników warsztatów z poezją Ryszarda Mścisza - członka Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie.

Poeta spotka się w październiku z uczestnikami warsztatów i uczniami stalowowolskich szkół zainteresowanych własną twórczością literacką.

Przed analizą wiersza Ryszarda Mścisza „Młoda poetka” uczestnicy zajęć brali udział w zabawach opartych na metodzie KLANZY m.in. w nazywaniu cech charakterystycznych dla młodych osób próbujących pisać własne utwory. W rankingu cech najwyżej ocenione były: kreatywność, umiejętność obserwacji świata, wrażliwość. Przeprowadzone także były zabawy słowem i ćwiczenia stylistyczne. Tradycyjnie odbył się Turniej Jednego Utworu. Zwyciężył wiersz Alicji Olech „Pierwsza klasa”. Autorka otrzymała nagrodę książkową. Wręczona też była nagroda zwyciężczyni czerwcowego turnieju Weronice Kalandyk. W nawiązaniu do przewodniego tematu warsztatów „Inspiracje muzyczne i baśniowe” zajęciom towarzyszyła muzyka Piotra Czajkowskiego.