Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Więcej informacji

Nagroda dla MBP za Noc Bibliotek 2017

Nagroda dla MBP za Noc Bibliotek 2017Stalowowolska biblioteka została uhonorowana II miejscem w ogólnopolskim konkursie „Tydzień Bibliotek 2017” pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”, zorganizowanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie.

Tydzień Bibliotek jest obchodzony każdego roku, w dniach 8-15 maja i ma na celu zwrócenie uwagi szerokiej opinii publicznej na problematykę upowszechniana czytelnictwa, rolę bibliotek w dobie ogromnego postępu technologicznego, a także na różnorodne formy pracy z użytkownikiem. Stalowowolska biblioteka co roku włącza się do akcji, poprzez organizację ciekawych zajęć, spotkań z książką i atrakcyjnych imprez promujących książkę i bibliotekę w regionie. Komisja konkursowa tegorocznej edycji nagrody doceniła imprezę Noc Bibliotek pod hasłem „Obywatelko/Obywatelu witamy w PRL-u” i przyznała MBP w Stalowej Woli II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Tydzień Bibliotek 2017”. Nagrodą był zestaw książek: dla dzieci, dorosłych oraz popularnonaukowych, które są już dostępne dla stalowowolskich czytelników.

Dyplom został wręczona na uroczystości 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bibliotece Narodowej. Jubileusz zgromadził  bibliotekarzy, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz pracowników naukowych związanych z bibliotekarstwem i informacją naukową.

Uroczystości jubileuszowe zaszczyciło swoją obecnością wielu znakomitych gości m.in.: prof. Piotr Gliński - wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poza okolicznościowymi przemówieniami  m.in. przewodniczącej SBP Elżbiety Stefańczyk, prezentacją dra Zbigniewa Gruszki z Katedry Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego  „Ludzie, czasy, wydarzenia. Praca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na rzecz środowiska zawodowego bibliotekarzy w świetle opinii jego współtwórców” przybliżającą znaczące wydarzenia ze stulecia działania organizacji, pokazem filmu dokumentalnego „Bibliotekarze – 100 lat Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich” w reżyserii Andrzeja Sapiji, który przedstawiał historię Stowarzyszenia, zostały wręczone odznaczenia  państwowe, resortowe i stowarzyszeniowe.

W dalszej części odbyło się także wręczenie nagród w trzech konkursach: Nagroda Naukowa SBP im. Adama Łysakowskiego, Nagroda Młodych SBP im. prof. Marii Dembowskiej oraz Tydzień Bibliotek 2017.

W konkursie na najciekawsze wydarzenie w ramach programu Tydzień Bibliotek nagrodę dla naszej biblioteki  za zajęcie II miejsca za akcję „Obywatelko/Obywatelu witamy w PRL-u”  odebrała Joanna Rybak – kierownik Biblioteki Głównej MBP.

Uroczystości zakończył koncert „Czego słuchał pan Shakespeare?” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej SABIONETTA oraz jubileuszowy tort.

Fot. Sylwia Łubik, Barbara Morawiec, MBP Stalowa Wola

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech