Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

W Stalowej Woli powstanie Centrum Języka i Kultury Chińskiej

W Stalowej Woli powstanie Centrum Języka i Kultury ChińskiejTrwają działania zmierzające do utworzenia Centrum Języka i Kultury Chińskiej „LiuGong” w Stalowej Woli. 30 kwietnia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza pojawiły się dwie lektorki języka chińskiego, gdyż właśnie w obiekcie biblioteki przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 powstanie biuro Centrum.

Lektorki przyjechały do Stalowej Woli dzięki staraniom firmy Liu-Gong oraz Instytutowi Konfucjusza, zapewniającego pomoce dydaktyczne oraz wsparcie finansowe tworzonego Centrum. 30 kwietnia doszło do spotkania, w którym oprócz przedstawicieli miasta, starostwa powiatowego, placówek oświatowych i biblioteki wzięli udział goście z Chin.

Z lekcji języka chińskiego będą mogli korzystać m.in. uczniowie Samorządowego Liceum, LO im. KEN, szkół podstawowych, stalowowolskich przedszkoli, a także studenci Politechniki Rzeszowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W przeciągu najbliższych dni odbędą się spotkania z władzami  uczelni i stalowowolskich szkół, które zdecydowały się już teraz wykorzystać umiejętności pań lektorek Centrum Języka i Kultury Chińskiej „LiuGong”; planowane są np. lekcje pokazowe. Goście z Chin wezmą udział m.in. w oficjalnych uroczystościach z okazji Dni Miasta czy Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.

– Stalowa Wola to ciche i spokojne miasto – oto pierwsze wrażenia dwóch młodych Chinek z pobytu w hutniczym mieście. Oficjalne otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej „LiuGong” w Stalowej Woli planowane jest na czerwiec.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech