Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Wakacyjny bookcrossing zakończony

Wakacyjny bookcrossing zakończonyKsiążki i bookcrossingowa akcja w autobusach miejskich w Stalowej Woli okazały się strzałem w dziesiątkę! Dzięki współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej z Miejskim Zakładem Komunalnym Sp. z o.o. w wybranych autobusach Zakładu Komunikacji Miejskiej pasażerowie – czytelnicy mieli do wyboru setki książek, które mogli czytać podczas podróży lub po prostu wziąć do domu, do poczytania w wolnym czasie.

Akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że biblioteka książki, które uwolniła dla stalowowolan do MZK Sp. z o.o. dowoziła dwukrotnie. Kierowcy autobusów wspominają również  pasażerów, którzy przynosili do specjalnych skrzynek na książki swoje prywatne zbiory i dzielili się nimi z innymi pasażerami. Akcja trwała od 12 czerwca –  wtedy obchodzony był Ogólnopolski Dzień Bookcrossingu – do końca wakacji.

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Pomysł krążącej książki narodził się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy, Ron Hornbaker.  

Obecnie Bookcrossing łączy miliony entuzjastów czytania na całym świecie. Aktualnie po 132 krajach podróżuje 12 226 380 mln tomów, które uwolniło ponad 1,8 mln czytelników . W Polsce w oficjalnym obiegu  jest  ponad 300 tysięcy takich uwolnionych książek. Dzięki stalowowolskiej bibliotece i MZK Sp. z o. o. uwolnione zostały kolejne książki, które dziś służą nowym czytelnikom.

Na zdjęciu: skrzynka z książkami, jakie pojawiły się w kilku autobusach w Stalowej Woli.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech