Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Emocje i wrażenia na papier przelane27 lutego 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zgromadziła miłośników poezji na prezentacji tomików wierszy „Myśli z życia pozbierane” oraz „Przemyślenia przy porannej kawie” Teresy Prokop.

Autorka przybliżyła ciekawe losy swojego życia od Stanisławowa, gdzie się urodziła, przez Stalową Wolę, Żywiec, Stany Zjednoczone, by w końcu na dobre zamieszkać w Stalowej Woli.

Zabezpieczeni w sieciKolejnymi uczestnikami zajęć przeprowadzonych w ramach akcji „Bezpieczny Internet” była klasa I z PSP nr 3. W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia, podczas których dzieci poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej. Na wstępie obejrzano krótkie filmiki ze strony sieciaki.pl, które stały się przyczynkiem do rozmowy o niebezpieczeństwach, jakie można napotkać korzystając z Internetu.

Ptasie przysmaki26 lutego 2020 roku w stalowowolskiej MBP zorganizowaliśmy 3 zajęcia o dokarmianiu ptaków zimą. Odwiedziły nas dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Specjalnej oraz przedszkolaki z „Chatki Misia”.

Nasi goście wysłuchali pogadanki na temat "ptasiej stołówki". Obejrzeli przygotowane karmniki dla ptaków oraz przysmaki naszych skrzydlatych przyjaciół.

Strach ma wielkie oczyKolejne zajęcia z biblioterapii zorganizowane w Bibliotece Głównej dla uczniów klasy III b SP nr 7 w dniu 25 lutego 2020 roku były poświęcone kolejnej emocji - strachowi.

Na podstawie tekstu Wojciecha Kołyszki "Pogromca potworów i magia strachu" uczniowie rozmawiali czego się boimy, jakie są objawy strachu i jak go oswoić.

Wycieczka z Radomyśla19 lutego 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej z Radomyśla nad Sanem. Zwiedzanie biblioteki rozpoczęło się od poznała specyfiki i zasad obowiązujących w poszczególnych agendach biblioteki: Czytelni, Książki Mówionej, Wypożyczalni dla dorosłych oraz Multiteki. W Czytelni dzieci mogły zobaczyć m.in. największą oraz najmniejszą książkę spośród zbioru MBP.

Ulubieni kochankowie naszych CzytelnikówW piątek 14 lutego, w Dzień Św. Walentego, patrona zakochanych Biblioteka Główna MBP przygotowała dla Czytelników ciekawe atrakcje. Wypożyczalnia Główna zaprosiła wszystkich, do udziału w plebiscycie na ulubioną, literacką zakochaną parę. Zaproponowaliśmy głosowanie wśród 10 par, a Czytelnicy chętnie wybierali swoje ulubione, głosując poprzez dopięcie serduszka do wybranej pary.

Jak być ekoW "Akademii ekologii" stalowowolskiej MBP w dniu 18 lutego 2020 roku odbyły się zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 18 im. M. Montessori.

Spotkanie rozpoczęło się rozmowy co to jest ekologia. Wierszyk J. Kasperkowiaka „Mali strażnicy przyrody” pomógł odpowiedzieć dzieciom na to pytanie.