Promocja tomiku Krystyny Krzywosz

Promocja tomiku Krystyny Krzywosz22 listopada w siedzibie Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 miłośnicy poezji spotkali się z Krystyną Krzywosz, która prezentowała swój debiutancki tomik poezji „Cisza szepce nocą”

Pozycję wydało  Stowarzyszenie Literackie „Witryna”. - Rysem charakterystycznym, każdego debiutu jest wielość wątków, czy motywów występujących w lirykach. Tak też jest w „Ciszy szepcącej nocą, ponieważ poetka przy pomocy słów stworzyła wersy i strofy, które odzwierciedlają wszystkie jej dotychczasowe myśli, emocje, na których piętno odcisnęły radości, troski dnia codziennego i życiowe doświadczenie. Poetka w swoich lirykach dużą uwagę skupia na samym życiu. Jednak przedstawia je w sposób ogólny. Życie porównuje do teatru, sceny, gdzie każdy człowiek jest jak aktor, kukiełka, która ma do odegrania konkretną rolę – pisze we wstępie publikacji Beata Sudoł – Kochan.

Krystyna Krzywosz, choć własnym tomikiem zadebiutowała w 2018 roku, przygodę z poezją rozpoczęła w 2003 roku udziałem w konkursie „Złota Piątka Telerzeczpospolitej”, w którym zdobyła główną nagrodę. W 2005 roku została wyróżniona w konkursie jednego wiersza podczas Międzynarodowego Spotkania Poetów „Wrzeciono”. Jej wiersze publikowane były m.in. w „Telerzeczpospolitej”, w „Albumie Papieskim”, w almanachach „Spojrzenia 4”, „Spojrzenia 5”, w czy „Sztafecie”.

Muzyczną oprawę wieczoru poetyckiego zapewnili gitarzyści ze stalowowolskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, których przygotował Grzegorz Wziątka.

Luty 2019