Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

O wierszach z poetkami

O wierszach z poetkamiGośćmi grudniowych warsztatów literackich były młode stalowowolskie poetki, które mają swój dorobek artystyczny: Agata Linek ("Jesteś elfem?", "Śmiech ćmy", "Śpiew delfina", "Szept pumy"), Alicja Wojdyło ("Strachy na wróble") i Aleksandra Knap ("Konstelacje"). Swoją przygodę z poezją rozpoczynały na zajęciach Warsztatów Literackich "Wers", obecnie są członkami Stowarzyszenia Literackiego "Witryna".

Agata Linek także należy do Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie i Stowarzyszenia Autorów Polskich. W trakcie tego ciepłego i twórczego spotkania starsze koleżanki opowiadały o swoich pasjach literackich, warsztacie pisarskim, inspiracjach i okolicznościach powstania niektórych utworów. Były wspomnienia z czasów ich uczestnictwa w warsztatach literackich i cenne rady dla młodych adeptów poezji. Poetki zaprezentowały swoje ulubione wiersze, zachęcały do doskonalenia umiejętności literackich, aktywnego udziału w zajęciach Wers-u, dawały cenne wskazówki jak wyrażać swój świat myśli, przeżyć, emocji. W ramach zajęć odbył się także Turniej Jednego Utworu. Laureatką została gimnazjalistka Paulina Bąk. Warsztaty Literackie WERS działają w ramach zadania "Wzbogacenie oferty kulturalnej mieszkańców Stalowej Woli" współfinansowanego ze środków Gminy Stalowa Wola.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech