Lapbooki o Polsce

Lapbooki o Polsce11 grudnia w MBP klasa V z PSP nr 7 uczestniczyła w warsztatach tworzenia lapbooków. Uczniowie dowiedzieli się co to jest lapbook, oraz w jakim celu się go tworzy i  jakich materiałów można użyć, aby uzyskać efekt „książki na kolanach”.

Lapbook, to własnoręcznie wykonana teczka tematyczna, zawierająca wiadomości wybrane i usystematyzowane przez autora. Taka forma porządkowania wiedzy na dany temat rozwija kreatywność, koncentrację i logiczne myślenie, a jednocześnie jest ciekawym i przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Nasi goście wykonywali lapbooki dotyczące Polski, opisywali krainy geograficzne, przyrodę: roślinność czy zwierzęta. Wykonane w bibliotece lapbooki pozwolą im usystematyzować wiedzę zdobytą w szkole.

Wrzesień 2019