A- A A+

O humorze w literaturze

O humorze w literaturzeUczniowie klasy II b z PSP z OI nr 7 w Stalowej Woli podczas zajęć w bibliotece w dniu 4 stycznia dowiedziały się o humorze w książkach. Przedstawiono utwory: „Stefek burczymucha", „Małpa w kąpieli”. Wspólnie także recytowano „Kaczkę Dziwaczkę”, utwór, który w zabawny sposób przedstawia przygody Kaczki- indywidualistki, która swoim zachowaniem zadziwia wszystkich czytelników.

Przedstawiono także kilka zabawnych książek dla dzieci: np. M. Brykczyński „Olaboga, lewa noga”, D. Gellner „Wścibscy”, M. Strzałkowska „Kapitan Gbur” itp. Dzieci wysłuchały także audiobooka ,, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków''- współczesna historia jednej z najpopularniejszych bajek Braci Grimm, gdzie Śnieżka ma laptopa a krasnale jedzą frytki i kebaby.

Kontakt z literaturą jest bardzo ważny, gdyż poszerza możliwości poznawania świata, ludzkich losów, obyczajów. O doborze odpowiedniej literatury dziecięcej decydować powinny nie tylko treści poznawcze, wartości wychowawcze i artystyczne, ale również zainteresowania dziecka, pogodny nastrój utworu, miła atmosfera w jakiej toczy się akcja i humor. Wykorzystanie elementów humoru i dowcipu, zachęca dziecko do kontaktów z książką i sprawia, iż kontakt ten jest coraz częstszy i przyjemniejszy. Dzieci utwory zabawne i humorystyczne chętnie słuchają i zapamiętują przedstawione treści.

 

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin