Jak bezpiecznie bawić się w zimie?

Jak bezpiecznie bawić się w zimie?Śnieg, lód, sanki, łyżwy, narty…  Maluchy z przedszkola dzieciaki.pl uczestniczyły 8 stycznia w MBP w zajęciach poświęconym zasadom bezpiecznych zimowych zabaw. Dzieci poznały najważniejsze reguły, których powinny przestrzegać podczas swawoli na dworze. Na przykład nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych.

Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek. Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. W Stalowej Woli mamy np. lodowisko, a stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!

Maluchy goszczące w bibliotece poznały także szereg książek, gdzie znani im bohaterowie przezywają zimowe przygody. Wysłuchały także kilku historii.

Czerwiec 2019