Nagrodzona za komiks

Nagrodzona za komiksOlga Ziarek, uczennica klasy VI b z PSP nr 5 w Stalowej Woli, otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Baśnie i legendy polskie w komiksie” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Miejską Bibliotekę Publiczna w Stalowej Woli.

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych komiksów utworzonych w aplikacji toondoo.com na podstawie znanych baśni i legend polskich. Jesienią w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej  odbywały się warsztaty tworzenia komiksów, podczas których uczniowie nauczyli się wykorzystywać narzędzia Web 2.0 w praktyce, do tworzenia komiksów. Po zakończeniu warsztatów, ich uczestnicy przygotowali własne wersje polskich legend w postaci komiksu. Następnie zweryfikowano prace konkursowe na poziomie biblioteki i wybrano najlepsze, które zostały wysłane na drugi etap konkursu – ogólnopolski.

Komiks przygotowany przez Olgę powstał na podstawie legendy „Król kruków” i otrzymał wyróżnienie wśród nadesłanych prac.

Komiks Olgi można obejrzeć klikając w ten link: https://tiny.pl/tqv8h

Wrzesień 2019