Lapbook i „Zemsta” Fredry

Lapbook i „Zemsta” Fredry„Zemsta” Aleksandra Fredry w formie lapbooka ? Czemu nie! Uczniowie kl. VII z PSP nr 7 próbowali umieścić w jednej teczce najważniejsze wątki, opisy bohaterów czy plan wydarzeń z komedii Fredry. Zadanie nie było łatwe, jednak młodzież poradziła sobie znakomicie. Każdy uczeń miał swój oryginalny pomysł na lapbooka, dzięki czemu powstały nie tylko piękne grafiki i wklejki ale również tematyczne treści.

Uczniowie mieli do wykorzystania opracowania „Zemsty”, mnóstwo ciekawostek o głównych postaciach jak m. in.  Rejent Milczek czy Cześnik Maciej Raptusiewicz, materiały plastyczne i dekoracyjne W czasie zajęć młodzi ludzie  słuchali słuchowiska „Zemsta” , w którym kłótnie o mur graniczny mimo, że głośne – to nie przeszkadzające efektywnej pracy uczniów.

Wrzesień 2019