Rzepka, słoń Trąbalski i nie tylko

Rzepka, słoń Trąbalski i nie tylkoUczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Stalowej Woli wzięli udział w zajęciach „Wiersze Juliana Tuwima”. Na wstępie przedstawiony został krótki życiorys i twórczość twórcy oraz książki „Lokomotywa, rzepka i ptasie radio” z ilustracjami M. Szancera, „Abecadło”, „Słoń Trąbalski”. Następnie siedząc w kręgu dzieci wysłuchały z audiobooka wiersza pt. „Rzepka”.

Po uważnym wysłuchaniu miały za zadanie z wcześniej przygotowanych wyciętych postaci z utworu w odpowiedniej kolejności za rzepką umiejscowić i przykleić na kartce. Kolejny wierszyk, który wysłuchały siedząc w kręgu z dużym pluszowym słoniem to „Słoń Trąbalski”. Po wysłuchaniu utworu zadaniem dzieci było przedstawienie swojej zabawnej historyjki związanej z zapominaniem. Podczas dziecięcych opowieści towarzyszył im pluszowy słoń. Podsumowaniem zajęć było wspólne rozwiązywanie krzyżówki związanej z dzisiejszym tematem.

Czerwiec 2019