Detektywi w akcji

Detektywi w akcjiW piątek, 15 lutego kończymy zajęcia z pierwszą grupą młodych detektywów uczestniczących w MBP w feryjnych zajęciach „Między Bondem a Hitchcockiem”.

Młodzież prowadzi śledztwa na podstawie pozyskanych wskazówek. Musi nie tylko zdekonspirować rzezimieszków, ale odkryć cały skomplikowany proces postępowania przestępcy.

Uczestnicy zajęć muszą działać szybko i rozwijać swoją wszechstronność. Już sam proces przyswajania wskazówek w języku angielskim wymaga przecież wysiłku. Tymczasem muszą oni zbudować skomplikowaną siatkę zależności logicznych, zaś rekonstruując motywy sprawców wykorzystują swoje doświadczenie życiowe, wynikające z poznania perypetii bohaterów literackich. Jest zabawa, jest odrobina rywalizacji i ogrom współpracy, ale przede wszystkim jest nauka i rozbudzanie nowych zainteresowań.

Wrzesień 2019