Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Dworzec z kartonu i bilety marzeń

Dworzec z kartonu i bilety marzeńZakończyliśmy pierwszy tydzień feryjnych zajęć w Bibliotece Głównej. 14 lutego spotkanie rozpoczęło się od pogadanki i prezentacji multimedialnej o historii kolejnictwa w Rozwadowie. Przedstawiono krótką historię Rozwadowa, powstanie i funkcjonowanie dworca kolejowego. Pokazano zdjęcia rozwadowskiego dworca, lokomotywy Ty2-16, itp.

a także oryginalne czapki dyspozytora ruchu i konduktora oraz starą lampę kolejową. Na holu biblioteki przygotowano także wystawę fotografii przedstawiającą dworzec w Rozwadowie. Atrakcją była rozłożona kolejka elektryczna. W drugiej części spotkania dzieci podzielono na dwie grupy. Starsi wykonywali z kartonów budynek dworca kolejowego a młodsi wzięli udział w zabawach: zgaduj-zgadula, papierowy pociąg, konduktor zaprasza do pociągu, ruchome koła. Były także gry zręcznościowe i pamięciowe. Przy okazji Walentynek dzieci wykonywały bilecik dla ukochanej osoby.
Następnego dnia podczas zajęć uczestników ferii podzielono na dwie grupy. Starsze dzieci dalej pracowały nad budynkiem dworca kolejowego. Dorobiono dachy, okna, gzymsy oraz pomnik, który znajduje się z boku budynku. Młodsze dzieci tworzyły kolejowe bilety ze stacji Rozwadów do wymarzonej lub ulubionej miejscowości. Gdy bilety były już zrobione, można było się zabawić w kasę biletową. Bawiliśmy się także w pociąg, zagadki i wyszukiwanki literowe.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech