Dworzec z kartonu i bilety marzeń

Dworzec z kartonu i bilety marzeńZakończyliśmy pierwszy tydzień feryjnych zajęć w Bibliotece Głównej. 14 lutego spotkanie rozpoczęło się od pogadanki i prezentacji multimedialnej o historii kolejnictwa w Rozwadowie. Przedstawiono krótką historię Rozwadowa, powstanie i funkcjonowanie dworca kolejowego. Pokazano zdjęcia rozwadowskiego dworca, lokomotywy Ty2-16, itp.

a także oryginalne czapki dyspozytora ruchu i konduktora oraz starą lampę kolejową. Na holu biblioteki przygotowano także wystawę fotografii przedstawiającą dworzec w Rozwadowie. Atrakcją była rozłożona kolejka elektryczna. W drugiej części spotkania dzieci podzielono na dwie grupy. Starsi wykonywali z kartonów budynek dworca kolejowego a młodsi wzięli udział w zabawach: zgaduj-zgadula, papierowy pociąg, konduktor zaprasza do pociągu, ruchome koła. Były także gry zręcznościowe i pamięciowe. Przy okazji Walentynek dzieci wykonywały bilecik dla ukochanej osoby.
Następnego dnia podczas zajęć uczestników ferii podzielono na dwie grupy. Starsze dzieci dalej pracowały nad budynkiem dworca kolejowego. Dorobiono dachy, okna, gzymsy oraz pomnik, który znajduje się z boku budynku. Młodsze dzieci tworzyły kolejowe bilety ze stacji Rozwadów do wymarzonej lub ulubionej miejscowości. Gdy bilety były już zrobione, można było się zabawić w kasę biletową. Bawiliśmy się także w pociąg, zagadki i wyszukiwanki literowe.

Wrzesień 2019