Przystanek Biblioteka

Przystanek BibliotekaZa nami ostatnie zajęcia w ramach ferii „Przystanek Biblioteka”. 19 lutego dzieci kończyły budować kartonowy dworzec PKP, przyklejały okna, drzwi, kominy i zegary. Na specjalnie przygotowanej podstawie przyklejano pomalowane brązową farbą styropianowe podkłady kolejowe oraz szyny. Powstał także pomnik, ławeczki oraz drzewa. Następnie rozpoczęto budowę wagonów.

Każdy uczestnik tworzył wagon według własnego pomysłu. Wykorzystano do tego papiery ozdobne, papiery kolorowe, dziurkacze.

21 lutego z kolei kończyliśmy ozdabianie wagonów, dzieci ustawiały na makiecie rozwadowskiego dworca perony, ławeczki, drzewa. Zrobiono chodniki z szarych ręczników jednorazowych, poustawiano tablice informacyjne - Przystanek Stalowa Wola Rozwadów i Przystanek Biblioteka. Następnie siedząc w okręgu uczono się piosenki pt. Jedzie pociąg z daleka. Na zakończenie zajęć dzieci ustawiły się gęsiego tworząc pociąg i odśpiewując nauczoną piosenkę objechały II piętro biblioteki aż do stacji - koniec ferii.

W piątek uroczyste podsumowanie zajęć, jakie odbywały się w głównej siedzibie MBP.

Czerwiec 2019