Podsumowanie ferii

Podsumowanie ferii22 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie zajęć feryjnych, jakie odbywały się w głównej siedzibie MBP. W tym roku spotkania nosiły wspólną nazwę „Przystanek Biblioteka”. Dzieci –a było ich ponad 30 wybudowały kartonową makietę dworca PKP w Rozwadowie, przyklejały okna, drzwi, kominy i zegary. Na specjalnie przygotowanej podstawie przyklejano pomalowane brązową farbą styropianowe podkłady kolejowe oraz szyny.

Powstał także pomnik, ławeczki oraz drzewa. Był także czas na poznanie historii obiektu, jaki dzieci odwzorowały: przygotowana została prezentacja multimedialna dotycząca historii Rozwadowa i znajdującego się tam dworca kolejowego. Pokazaliśmy naszym młodym czytelnikom oryginalne czapki dyspozytora ruchu i konduktora, lampę kolejową z Rozwadowa oraz zdjęcia dworca, lokomotywy Ty2-16, stworzyliśmy również wystawę poświęconą zabytkowemu obiektowi.
22 lutego wszyscy, którzy tworzyli przez 2 tygodnie makietę z wykorzystaniem surowców wtórnych spotkali się w bibliotece z Renatą Knap – naczelnikiem Wydziału Planowania, Przygotowania Inwestycji i Ochrony Środowiska , Haliną Wołos – naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia, Ewą Biały - dyrektor MBP. Sala konferencyjna zamieniła się w poczekalnię dworcową „Przystanku Biblioteka”. Pojawili się mali konduktorzy, którzy sprawdzali bilety, były piosenki i inne zabawy.
Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali upominki ufundowane przez Prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.
To już kolejne zajęcia, które biblioteka zorganizowała we współpracy z Urzędem Miasta Stalowej Woli.

Czerwiec 2019