Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne          Godziny otwarcia Filie: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Przedsiębiorczo w bibliotece

Przedsiębiorczo w bibliotece20 marca kilkadziesiąt tysięcy uczniów jak co roku bierze udział w jednodniowych wizytach w firmach bądź instytucjach w całym kraju w ramach Dnia Przedsiębiorczości, programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W stalowowolskiej MBP pojawiła się Magdalena Szlufarska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. KEN.

Licealistka często zachodzi do biblioteki, jest uczestniczką organizowanych przez MBP Warsztatów Literackich WERS, teraz miała okazję poznać pracę bibliotekarzy od podszewki. Obejrzała wszystkie pomieszczenia biblioteczne – od olbrzymich magazynów w podziemiach obiektu, po biblioteczne działy, gdzie czytelnicy mogą wypożyczać książki i audiobooki, czytelnię, pracownię digitalizacji oraz sale gdzie bibliotekarze organizują spotkania autorskie, koncerty czy zajęcia dydaktyczne. Zapoznała się także z codzienną pracą bibliotekarek. – Mimo, że chodzę do klasy o profilu matematyczno – fizycznym, zawsze pałałam miłością do książek, do atmosfery, jaka panuje w bibliotece. Stąd też moja decyzja aby w tegoroczny Dzień Przedsiębiorczości zapoznać się dokładniej z funkcjonowaniem tej instytucji. Na razie nie mam sprecyzowanych zawodowych planów na przyszłość, jestem ciekawa różnych profesji, specjalizacji. Wizyta w stalowowolskiej bibliotece poszerzyła moje horyzonty w tym wymiarze – mówi Magdalena.

Dzień przedsiębiorczości to pomoc uczniom szkół ponadgimnazjalnych w przygotowaniu się do świadomego wyboru zawodu. Program pozwala rozwiać wątpliwości młodych ludzi związane z tym, jak naprawdę wygląda praca w wybranym zawodzie. Dzięki wolontariuszom – doświadczonym pracownikom – młodzież ma okazję dowiedzieć się, jakie kompetencje, wiedza i umiejętności są niezbędne do wykonywania pracy na upragnionym stanowisku w wymarzonym zawodzie. A to z kolei pomaga podjąć decyzję na temat dalszego kierunku kształcenia.

Uczeń realizujący ten program ma niepowtarzalną okazję zapoznać się z danym miejscem pracy, dzięki czemu może sprawdzić czy zawód ten po prostu mu się podoba. Fundacja zachęca do udziału w programie już młodzież z klas pierwszych, aby miała jak najwięcej czasu na zweryfikowanie swoich wyobrażeń o konkretnym zawodzie i podjęcie decyzji dotyczącej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Jest to to możliwe dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu tysięcy pracowników z firm, urzędów i instytucji, którzy wprowadzają młodych ludzi w arkana swoich zawodów. Wolontariusze dzielą się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych nie tylko swoim czasem, ale także tym, co mają najcenniejsze – wiedzą i doświadczeniem. To największe tego typu wydarzenie w Polsce.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech