Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Warsztaty komiksowe – część pierwsza

Warsztaty komiksowe – część pierwsza30 marca MBP rozpoczęła realizację projektu BibliotekAnimacjAktywność-Jestem za! Zaprosiliśmy dzieci w wieku 11-12 lat na warsztaty komiksu. Pierwszy etap zajęć miał charakter literacko - integracyjny. Na podstawie prezentacji dzieci poznały charakterystyczne cechy komiksu.

W Polsce prekursorami tej formy wydawniczej byli: Kornel Makuszyński i Marian Walentynowicz. Seria Przygód Koziołka Matołka cieszy się niezmienną popularnością do dziś. Wspólnie z uczestnikami zajęć szukaliśmy śladów sympatycznego Koziołka w Polsce, których jak wiadomo, najwięcej znajduje się w Pacanowie. Dzieci zapoznały się również z ciekawostkami dotyczącymi życia twórców komiksu, a następnie miały okazję posłuchać Przygód Koziołka Matołka w wersji muzycznej wydanej przez Polskie Nagrania z muzyką Marka Sewena i recytacją Boukołowskiego. Atrakcją dla uczestników było odtworzenie przygód Koziołka z płyty winylowej na starym adapterze.

Nie mogło zabraknąć zabaw animacyjnych, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczą. Zorganizowaliśmy drużynowe zawody narciarskie o Puchar Kornela Makuszyńskiego (Memoriał jest co roku rozgrywany w Zakopanem na cześć autora, który chcąc pomóc biednym dzieciom ufundował 100 par nart i zapoczątkował zawody narciarskie o Puchar Kornela Makuszyńskiego). Biblioteczne wyścigi narciarskie wymagały od uczestników pomysłowości i dużej współpracy, puchar stworzyliśmy wspólnie z pozostałości papierowych nart. Zabawy z książką polegały na odnalezieniu w tekście                 i zaznaczeniu na mapie wszystkich państw i miast, które odwiedził Koziołek Matołek, a następnie wpisaniu ich do krzyżówki. Hasłem było imię i nazwisko prowadzącego warsztaty komiksu na żywo 12 i 13 kwietnia - Szymon Teluk. Postanowiliśmy także, stworzyć dalszą historię przygód Koziołka, wykorzystując stare czasopisma. Powstały ciekawe plakaty z pomysłami, co najmniej na kilka nowych komiksów. Projekt BibliotekAnimacjAktywność-Jestem za! został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy nad projektem objął Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Wszystkich zapisanych na komiksowe warsztaty zapraszamy na kolejne zajęcia: w piątek, 12 kwietnia na godzinę 16.00 oraz w sobotę, 13 kwietnia na godzinę 9.00 – będziemy rysować komiksy z Szymonem Telukiem.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech