Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Warsztaty wielkanocnych ozdób w MBP

Warsztaty wielkanocnych ozdób w MBPMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprosiła w sobotę, 6 kwietnia całe rodziny na międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych. W tworzeniu ozdób na nadchodzące święta Wielkiej Nocy wzięło udział blisko 100 osób.

Warsztaty, organizowane przez bibliotekę, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Stalowej Woli i okolic. Nic dziwnego, gdyż każdy, nawet z minimalnymi zdolnościami plastycznymi może w bibliotece wyczarować piękne ozdoby. Przewidując, że także i tym razem przyjdzie wielu chętnych, organizatorzy zorganizowali warsztaty w przestronnym holu. Całe rodziny mogły samodzielnie wykonać oryginalne świąteczne ozdoby. Biblioteka zapewniła wszystkie materiały potrzebne do ich wykonania. Warsztaty w bibliotece to bardzo dobra forma konfrontacji najmłodszych z tradycją zdobienia jajek, robienia ozdób oraz świetna okazja do rozwinięcia artystycznych skrzydeł. Rodzice z dziećmi, czy dziadkowie wspólnie ozdabiali duże, ażurowe jajko z muliny i kordonka. Do środka wkładano zielony i żółty sizal oraz mech. Robiono także kwiaty z bibuły, a w pracach wykorzystano kolorowe wstążki, gałązki bazi i bukszpanu, którymi ozdabiano jajko. Młodsze dzieci mogły własnoręcznie ozdobić styropianowe pisanki i zajączki. Byli też tacy, którzy wykonywali kartki wielkanocne. Powstały piękne, oryginalne i niepowtarzalne ozdoby.

– Na zajęcia do biblioteki chętnie przychodzą całe rodziny, gdyż to wspaniała okazja do kreatywnego spędzenia czasu. W ubiegłych latach wspólnie z pracownikami  biblioteki mieszkańcy Stalowej Woli i okolic tworzyli kartki, przed rokiem robione były palmy wielkanocne – mówi Ewa Biały, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza.

Kto przegapił biblioteczne warsztaty, niech wypatruje kolejnych – przed świętami Bożego Narodzenia.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech