Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Kwietniowe spotkanie uczestników warsztatów literackich "WERS"

Kwietniowe spotkanie uczestników warsztatów literackich "WERS"Kwietniowe spotkanie uczestników warsztatów literackich działających przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza poświęcone było tytułom wierszy. Wielu młodych adeptów pióra ma problemy z nadaniem tytułu swojemu utworowi. A przecież ł stanowi on niejako wizytówkę utworu literackiego, pozwala na jego identyfikację. Od tytułu właśnie zaczyna się kontakt czytelnika z tekstem.

Uczestnicy spotkania dzielili się swoimi  doświadczeniami oraz poznawali  tytuły wierszy swoich rówieśników (z almanachów pokonkursowych poezji dziecięcej i młodzieżowej  i regionalnych poetów (m.in. Mariana Berkowicza).

Drugą część spotkania poświęcono pomyłkom językowym. Okazją do tego było niedawne spotkanie autorskie Michała Rusinka z młodzieżą w MBP. Michał Rusinek to literaturoznawca, autor m.in. książki "Pypcie na języku". Książka  ukazuje zabawne sytuacje, a „głównym bohaterem” jest język. Fragmenty tekstów z publikacji i przytaczane ze spotkania anegdoty wywoływały salwy śmiechu.

Była również przeprowadzona zabawa w odgadywanie "kto jest autorem wiersza". Jeszcze nieznane, nowe utwory warsztatowiczów były czytane przez prowadzące zajęcia. I okazało się, że nie tak łatwo rozpoznać czyj to tekst, nawet jeśli autorem jest.... najlepsza koleżanka.

Tradycyjnie na koniec zajęć odbył się Turniej Jednego Wiersza. Tym razem nie wyłoniono zwycięzcy. Każdy utwór zdobył taką samą ilość głosów.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech