Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Flaga i narodowe symbole

Flaga i narodowe symbole30 kwietnia uczniowie klasy I A z PSP Nr 7 wraz z wysłuchali w MBP pogadanki o znaczeniu flagi i należnym jej szacunku, rozwiązali zadania i quizy i wykonali kotyliony z bibuły. Tego samego dnia zna zajęcia o narodowych symbolach zaprosiliśmy dzieci z przedszkola Planeta.

Flaga to znak jednoczący Polaków w Polsce i za granicą. To jeden z najważniejszych symboli narodowych. Biel symbolizuje czystość, nieskazitelność i dobro narodu polskiego, czerwień potęgę, waleczność, dostojność i majestat. Święto flagi ustanowione 20 lutego 2004 roku. Obchodzone 2 maja jest okazją do zamanifestowania naszego przywiązania do narodowych symboli.