Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będą czynne - od godz. 10:00 do 18:00.

Filie biblioteczne będą czynne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Jakub Skworz i książka o noblistce

Jakub Skworz i książka o noblistce7 maja po raz drugi odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną Jakub Skworz - polski pisarz, dziennikarz, autor książek dla dzieci i młodzieży. Autor przedstawił uczniom PSP nr 3, PSP nr 7 w Stalowej Woli i PSP w Skowierzynie ciekawostki z życia Marii Curie-Skłodowskiej. A Mania Skłodowska lubiła płatać figle, np. koledze Janowi Moniuszko podwiesiła meble do sufitu.

Znana była również z wielkiego zamiłowania do książek. Gdy Mania czytała, zupełnie nie zwracała uwagi na to, co się dzieje wokół niej. Skutkowało to różnymi zdarzeniami, siostry Mani, chcąc jej to pokazać, ułożyły piramidę z krzeseł, w środku której znalazła się przyszła noblistka, a ona nawet tego nie zauważyła. Wszystkich zaciekawionych życiem wielkiej uczonej, zachęcamy do przeczytania książki.                

Jakub Skworz, ku wielkiej uciesze dzieci przeprowadził również kilka eksperymentów, ponadto każde dziecko otrzymało od autora zakładkę do książki z autografem. Uczniowie którzy nabyli książki autora, w tym najnowszą „Mania Skłodowska”, mogli liczyć na osobistą dedykację.

Skworz jest autorem takich książek jak „Wampirek Alfred i ostatni ząbek”, „Księżniczka Adela i duszek Elbit”, „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”. Perypetie księżniczki Adeli do tego stopnia przypadły młodym czytelnikom do gustu, że autor stworzył całą serię. Jedna z ostatnich książek „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, oparta jest na faktach i opowiada o młodości samego Adama Mickiewicza.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech