Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne          Godziny otwarcia Filie: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Co jest składnikiem książki

Co jest składnikiem książki4 czerwca odwiedziła nas Pani Justyna Bednarek, autorka wielu popularnych i nagradzanych książek dla dzieci. Książki dla dzieci pisze od kilku lat. Wcześniej pracowała jako dziennikarka, tłumaczka, redaktorka w czasopismach kobiecych.

Od dziecka marzyła, aby zostać pisarką. Gdy miała 6 lat napisała wiersz o żabie, który dzięki jej mama zachował się do dziś na pamiątkę a który utwierdził ją w przekonaniu, że na talent i że może pisać. Opowiadając o sobie, Pani Justyna zachęcała dzieci aby dążyć do realizacji marzeń i nie zniechęcać się niepowodzeniami. Ona sama miała mnóstwo pomysłów i wystarczył impuls aby uruchomić lawinę niesamowitych przygód mających osobowość i marzenia skarpetek, kun czy innych bohaterów jej książek. W zaczarowanych świeci znajdujemy postacie wzorowane na członkach jej rodziny czy znajomych. W książce Pięć sprytnych kun znajdujemy miejsce zamieszkania pisarki i zwierzęta które grasują w okolicy. Przepis na dobrą książkę, tak jak przepis na dobrą potrawę musi oprócz podstawowych składników zawierać przyprawy, które nadają jej smak. Książki są słone, słodkie, kwaśne.

Autorka pytała uczestników spotkania z czytelnikami o to co jest składnikiem książki i jaki smak mają emocje. Czytała fragmenty swoich książek i zaprezentowała rekwizyty w postaci miniaturowych kun. W części warsztatowej uczestnicy wykonali ilustracje przedstawiające ich ulubione książki i opowiedzieli o emocjach z tym związanych. Na zakończenie autorka opatrzyła swoim autografem przyniesione lub zakupione książki i karteczki informujące o spotkaniu. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i uczniowie kl. V z PSP Nr 2 kl. IV z PSP Nr 3 i kl. IV z PSP Nr 7. Zostało przeprowadzone w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech