Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne          Godziny otwarcia Filie: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Opowiedział młodzieży jak zostać Kimś

Opowiedział młodzieży jak zostać Kimś5 czerwca Michał Zawadka - autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży odwiedził już po raz trzeci bibliotekę w Stalowej Woli. Tym razem młodzież uczestniczyła w warsztatach motywacyjnych Chcę być kimś, czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”. Spotkanie zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej zgromadziło pełną salę uczniów klas 7 i 8 z PSP nr 3, 7, 12.

Spotkanie miało na celu przybliżenie młodzieży, jak radzić sobie z presją grupy, jak wybierać własną drogę do osiągnięcia celu, cierpliwie i wytrwale dążyć do spełnienia marzeń. Uświadomiło również wszystkim uczestnikom, jak wiele w naszym życiu można zmienić poprzez odejście od „oceniania” do „doceniania”. Najważniejsze to uświadomić sobie swoje cele i zmienić swoje myślenie. Bo młodzi ludzie zalewani presją otoczenia, trendami i zachowaniami, za którymi trudno nadążyć,  często nie wierzą w siebie, popadają w kompleksy. Najwyższy czas przestać się zamartwiać, nie starać się przypodobać każdemu, nie brnąć przez życie ze schyloną głową.

Michał Zawadka w sposób niezwykle przekonujący i ekspresyjny starał się wytłumaczyć młodym ludziom jak zawalczyć o siebie w grupie, jak nie bać się hejtu. Namawiał do mądrego gospodarowania własnym czasem oraz do porzucenia działań, które nas nie rozwijają. Do realizowania swoich pasji, dostrzeżenia w sobie siły i piękna. A przede wszystkim do zastanowienia się, kto jest najważniejszy w moim życiu? Rodzina? Koledzy? Przyjaciele?  - Nie.  Bo za nas nikt nie przeżyje życia. To my sami pracujemy na nasz sukces. Każdy z nas jest przecież wyjątkowy. I nawet w tych czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone można być Kimś.  Trzeba tylko zaangażowania, pracy i odpowiedzialności – mówił autor poradników.

Na koniec spotkania pełna wrażeń młodzież mogła zakupić książki i zdobyć autograf gościa MBP. Pisarz jest założycielem wydawnictwa Mind&Dream, członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Toastmasters International, Mistrzem Polski Przemówień Publicznych i absolwentem Dziennikarstwa na UW oraz Polonistyki na kierunku Słowo na Ekranie, w Mowie i na Piśmie. Jest także aktorem, konferansjerem, lektorem, copywriterem i… kaskaderem filmowym.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech