Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Krzysztof Kwasiżur i jego poemat podkarpacki „Wrzosowisko”

Krzysztof Kwasiżur i jego poemat podkarpacki „Wrzosowisko”Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza oraz Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli zapraszają na spotkanie autorskie z Krzysztofem Kwasiżurem. Literat pragnie zaprezentować czytelnikom „Wrzosowisko. Poemat podkarpacki”. Spotkanie odbędzie 27 czerwca, o godzinie 18.00, w sali bankietowej (II piętro) budynku biblioteki przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

- Przygotowując się do pisania niniejszego poematu, a także w trakcie jego pisania skrupulatnie sprawdzałem realia historyczne, geograficzne i przeniosłem je do poematu „Wrzosowisko”. Jednak nie zmienia to faktu, iż legenda o niebieskiej wstążce i zatopionym w bagnie mieście z którego przyszła pomoc dla wioski – to jedynie legenda, którą usłyszałem w dzieciństwie. W kwestii technicznej – nie chciałem pisać klasycznego, typowego poematu w realiach Podkarpackich, a uważając, że formuła poematu nieco się zestarzała i chcąc jednocześnie zachować „tchnienie wieków” jakie poemat daje – opracowałem własny sposób rymowania (bliżej mu do prozy, niż poezji) i własny system narracji – czytamy w posłowiu do poematu.

Krzysztof Kwasiżur urodził się w Przemyślu, a mieszka w Furmanach koło Sandomierza. Poeta młodego pokolenia, prozaik, krytyk literacki, felietonista i autor tekstów wielu piosenek. Autor czterech komików poezji, licznych publikacji w czasopismach społeczno – kulturalnych i literackich. Pomysłodawca i redaktor naczelny „Przemyskiej Loży Artystycznej” – czasopisma i Spółdzielni Artystycznej. Członek RSTK w Przemyślu oraz SL „Witryna” w Stalowej Woli. „Wrzosowisko” wydało wydawnictwo „Pisarze.pl”, zaś ilustracjami wzbogacił je Grzegorz Kijanka. 

Krzysztof Kwasiżur i jego poemat podkarpacki „Wrzosowisko”

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech