Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Z wizytą w Krainie Czarów

Z wizytą w krainie czarów„O rety, o rety, na pewno się spóźnię!” - zawołał Biały Królik, spoglądając nerwowo na kieszonkowy zegarek. Zegarek to nieodłączny atrybut Białego Królika - jednego z bohaterów książki Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”. Czas i związany z nim zegar pojawiają się na kartach powieści wielokrotnie, w związku z tym był to motyw przewodni wtorkowego spotkania.

Oprócz znajomości różnych rodzajów czasomierzy młodzi odkrywcy wykazali się wiedzą dotyczącą budowy zegara przy rozwiązywaniu krzyżówki i zegarowych zadań. Ponadto dzieci wykonywały zegary, które następnie zawisły na magicznym drzewie rosnącym w ogrodzie Alicji. Zaczarowane wskazówki pięknie prezentowały się na kolorowych tarczach zegarowych. Na zajęciach o zegarach nie mogło zabraknąć zadań na czas. Klepsydra odmierzała czas a dzieci wykonywały najwyższe drzewo używając patyczków Bamp.

Bohaterka naszych wakacyjnych spotkań, Alicja, chcąc przedostać się do Krainy Czarów, musiała przejść przez maleńkie drzwi. A zatem kolejne spotkanie uczestników "Lata w bibliotece 2019" związane było z kluczami i drzwiami do tajemniczego ogrodu. Zajęcia rozpoczęła zabawa patyczkami Bamp, z których młodzi konstruktorzy tworzyli domki, drzwi, krzesła, kwiaty i inne fantastyczne przedmioty z Krainy Czarów. Po skończonej zabawie przyszedł czas na serię detektywistycznych zagadek. Dzieci, przeobrażając się w tropicieli, poszukiwały m.in. zagubionych kluczy. Wykazały się dużą spostrzegawczością przy rozwiązywaniu zadań. W drugiej części zajęć grupa projektowała czarodziejskie klucze. Wykonane klucze wyeksponowano wokół drzwi prowadzących do Krainy Czarów. Klucze powstawały z różnorodnych materiałów, np. waty, filcu, cekinów, folii i sznurka.

Na potrzeby kolejnych zajęć hol Miejskiej Biblioteki Publicznej przeobraził się w małą cukiernię. Młodzi cukiernicy piekli słodkości na podwieczorek u Alicji. Z masy solnej oraz ciastoliny powstały bajeczne ciasteczka, babeczki, tarty o przeróżnych kształtach i kolorach. Najwięcej radości przyniosła produkcja magicznych eliksirów tworzonych z soli i kolorowej kredy. Na zakończenie grupa wzięła udział w zabawach i zagadkach.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech