Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Powieść obyczajowa i kryminalna – Maria Ulatowska i Jacek Skowroński

Powieść obyczajowa i kryminalna – Maria Ulatowska i Jacek Skowroński18 września w Bibliotece Głównej gościliśmy Marię Ulatowską, autorkę bestsellerowych powieści obyczajowych i Jacka Skowrońskiego, autora powieści sensacyjno-kryminalnych. Autorzy bardzo ciekawie opowiadali o początkach swojej pracy indywidualnej i w duecie.
Maria Ulatowska zaczęła swoją przygodę z pisaniem na emeryturze, co ciekawe, zanim do tego doszło, autorka wykładała prawo dewizowe i była współautorką książki z 2000 r. „Prawo dewizowe. Komentarz”.

Tematem książek pisarki jest po prostu życie, a fikcja przenika się z prawdziwymi wydarzeniami. Maria Ulatowska opisuje sielskie życie swoich bohaterów, gdzie problemy się rozwiązują, ludzie stają się lepsi, a niemałe znaczenie w tym wszystkim odgrywa natura, przyroda i zwierzęta.
Jacek Skowroński od dziecka wiedział, że pisanie książek będzie jego zajęciem. W kryminałach autora osadzonych w polskich realiach, spotykamy zaskakujące zwroty akcji i sporą dawkę humoru. Bohaterzy książek pisarza, potrafią wyrwać się spod kontroli, dlatego też nie jest oczywiste zakończenie, które sugerował początek.
Duet literacki Ulatowska i Skowroński, to mieszanka gatunków, oparta na tropieniu tajemnic, przywoływaniu wspomnień i niekończących się podróży. Zaczęli od „Autorki”, poprzez „Pokój dla artysty”, „Historię spisaną atramentem”, ”Tylko milion”, „Kartkę ze szwajcarskim adresem”. Na prośbę czytelników rozwinęli Cykl Szczepankowski: „Pewnego lata w Szczepankowie”, „Niecodzienny upominek”, „Dziewczyna ze Szczepankowa” i ostatnio wydana „I tak nie przestanę Cię kochać”.
Spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze, czytelnicy mieli możliwość nabycia książek naszych gości, z osobista dedykacją.  Czytelników zapraszamy do lektury, książki autorów czekają w naszej bibliotece.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech