Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Mikołaj Kamler i tajniki ilustracji w książce

Mikołaj Kamler i tajniki ilustracji w książceCzym zajmuje się ilustrator? W jaki sposób powstaje książka? Czy ilustracje do książek historycznych zawsze są realistyczne, czy też opierają się na wyobraźni? Na takie pytania i wiele innych odpowiadał Mikołaj Kamler, ilustrator książek który gościł 27 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Autor wyjaśnił uczniom klasy V PSP z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli, do czego służą ilustracje w książkach i co bierze się pod uwagę tworząc ilustrację do danego tekstu, na przykładzie książek: „Jagiełło… pod prysznicem” i „Jajecznica Kolumba”. Omówił także, poczet królów i książąt polskich, których twórcą był Jan Matejko. Dzieci mogły również, spróbować swoich sił w tworzeniu portretu króla lub królowej. Pomysły zaskoczyły nawet samego gościa. Nie zabrakło pokazu kunsztu ilustracji w wykonaniu Mikołaja Kamlera.

Ilustrator odpowiadał na interesujące pytania uczniów, wpisywał dedykacje w książkach dzieci oraz będących własnością naszej biblioteki. Jeżeli jesteście ciekawi jakie rysunki w wykonaniu Mikołaja Kamlera, w nich się pojawiły, zapraszamy do Multiteki w Bibliotece Głównej.

Spotkanie zorganizowano w ramach zadania „BibliotekAnimacjAktywność - Jestem za!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego, Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech