Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: poniedziałek: 9:00 - 15:00; wt.- pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Detektywi w akcji!

Detektywi w akcji!Na czym polega praca detektywa? Jakie cechy charakteru powinien posiadać detektyw? Tego dowiedzieli się uczniowie klasy III PSP nr 7 na dzisiejszym spotkaniu w MBP pod hasłem „Detektywi w akcji!”.

Podczas części teoretycznej przedstawiono najbardziej poczytne serie detektywistyczne dla dzieci oraz nowości wydawnicze tego gatunku dla uczniów klas szkoły podstawowej.

Czytanie i rozwiązywanie zagadek detektywistycznych jest znakomitym pomysłem by zachęcić dzieci, nawet tych nieprzekonanych czytelników, by chętniej sięgali po książki. - Książka detektywistyczna dla dzieci powinna być napisana jak instrukcja do składania mebli z Ikei – żeby w prosty i lapidarny sposób tłumaczyła niezwykle skomplikowane rzeczy – uważa Martin Widmark, autor serii detektywistycznej „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Słowa tego autora były kluczem do dzisiejszej prezentacji. Zagadki detektywistyczne to jedne z najlepszych propozycji dla dzieci, które za czytaniem nie przepadają. Po teorii przeszedł czas na część praktyczną - test sprawdzający, który z uczniów posiada cechy prawdziwego detektywa. By rozstrzygnąć kto ma bystre oko i umysł przygotowano rebusy, łamigłówki, zadania na spostrzegawczość i umiejętność łączenia faktów, tropienia i odczytywania śladów. By urozmaicić zajęcia uczniowie niczym prawdziwi śledczy robili kartotekę z odciskami palców, tworzyli portret pamięciowy oszusta oraz odszyfrowywali ukryte wiadomości.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech