Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Podsumowaliśmy projekt BibliotekAnimacjAktywność - Jestem za!

Podsumowaliśmy projekt  BibliotekAnimacjAktywność -  Jestem za!24 października w MBP gościliśmy Tomasza Trojanowskiego, autora książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie klas III i IV Publicznych Szkół Podstawowych nr 2, 3, 4,12 w Stalowej Woli zgłębiali tajniki pisarstwa. Nasz gość przekonywał dzieci do uważnego obserwowania wszystkiego co dzieje się wokół nich, gdyż te obserwacje są doskonałym materiałem do tworzenia tekstów, rozwijania myślenia twórczego i wyobraźni. Pisząc dla dzieci, chce im przekazać co jest w życiu ważne, na co nie warto marnować czasu i swej energii.

Książki z autografem autora m. in. „Kocie historie”, „Lulek Dziobaś i spółka”, „Uciekinierzy”, „Wielki powrót”, „Stroiciel”, rozeszły się jak ciepłe bułeczki.
Ponadto, uczniowie mogli obejrzeć filmik „Plastuś w nowoczesnym świecie” zrealizowany przez dzieci, uczestniczące w warsztatach animacji poklatkowej z Magdaleną Bryll i Witoldem Royem Zalewskim. Przygotowaliśmy również, wystawę komiksów stworzonych przez młodych ludzi pod okiem rysownika Szymona Teluka oraz wystawę zdjęć ze wszystkich zajęć i warsztatów zorganizowanych w ramach projektu.

Zajęcia w MBP zostały zrealizowane w ramach Projektu BibliotekAnimacjAktywność – Jestem za! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego, Prezydenta Miasta Stalowej Woli, a spotkanie z popularnym pisarzem dla dzieci było równocześnie podsumowaniem przedsięwzięcia.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech