OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Spotkanie młodych literatów

Spotkanie młodych literatów16 listopada odbyło się kolejne spotkanie uczestników Warsztatów Literackich "Wers". Tematem przewodnim zajęć była poezja gramatyczna. Zagadnienia gramatyczne zawarte w wybranych wierszach to pretekst do wielu ćwiczeń i zabaw językowych. Młodzież zapoznała się z wybranymi utworami I.K. Gałczyńskiego, J. Tuwima i A. Mickiewicza. Na podstawie tych tekstów rozwiązywała zagadki językowe.

Były też zabawy umysłowe (kalambury) z cyklu "Jakie to związki frazeologiczne i przysłowia". W zorganizowanym Turnieju Jednego Utworu zwyciężył wiersz Gabrielli Sharkey "Chwila". Prowadzących warsztaty urzekł także wiersz Weroniki Kalandyk „Hibiskus”. Zaprezentowane teksty poddane zostały analizie pod względem języka i wyrażania treści. W opinii prowadzących nowe wiersze dowodzą dojrzałości w zakresie tematyki (wiersze refleksyjne) i języka poetyckiego.