Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Jak reagować na hejt

Jak reagować na hejtMiejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła cykl zajęć z dziećmi w ramach projektu, który jest elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej przeciwko cyberprzemocy, hejtowi i mowie nienawiści „Nie hejtuję- reaguję”, realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 19 listopada w zajęciach, opracowanych wg scenariusza Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, wzięli udział uczniowie kl. III d PSP nr 7.

Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy z dziećmi o hejcie. Uczniowie definiowali, co to jest hejt, omawiali w jakiej postaci jest on wyrażany (złośliwe komentarze pod artykułami, zdjęciami, obraźliwe memy) i gdzie jest obecny (np. Facebook, Messenger, Youtube, serwisy społecznościowe, informacyjne). Po obejrzeniu krótkiego filmu „Szanuj innych w sieci” rozwinęła się dyskusja na temat zachowania bohaterów filmu - Ani i Marka. Dzieci wskazywały na skutki negatywnych komentarzy i emocje jakie towarzyszą osobom hejtowanym.. Wspólnie z prowadzącą zajęcia zastanawiały się jak ma się zachować osoba, która stała się ofiarą hejtu i w jaki sposób mają reagować osoby, które stały się świadkiem cyberprzemocy. Po ożywionej dyskusji uczniowie podzieleni na grupy tworzyli zasady antyhejtowe z rozsypanek słownych. Zostały one głośno przeczytane przez uczestników zajęć. Na koniec wspólnie podsumowano najważniejsze wiadomości dotyczące tematyki zajęć. Dzieci zaś zostały zachęcone do udziału w konkursie plastycznym na plakat „Nie hejtuję – reaguję” ogłoszonym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech