Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Spotkanie z pluszowym misiem

Spotkanie z pluszowym misiem20 listopada 2019 roku odbyło się kolejne spotkania z cyklu "Spotkajmy się w bibliotece z Pluszowym Misiem". Pierwszymi gośćmi dzisiejszego dnia była grupa z Przedszkola Specjalnego.

Na początek dzieci wysłuchały historii powstania pierwszego pluszowego misia, poznały imiona książkowych misi oraz wysłuchały opowiadania o misiu Maćku.

Wiele radości sprawiła maluchom zabawa w poszukiwanie misia i układanie ich w pluszakowym legowisku. Wszyscy wiedzą, iż niedźwiedzim przysmakiem są grzyby, ryby i miód wiec z grzybami a dokładnie z muchomorem związane było kolejne zadanie. Za pomocą dotyku dzieci odgadywały zawartość muchomora. W środku ukryte były takie przedmioty jak smoczek, piórko, piłeczka, szyszka, orzech i wiele innych. Nie zabrakło również gier zręcznościowych jak np. gra w grzybowego zbijaka czy budzenie śpiącego misia specjalną łapką. Na koniec każdy mógł wykonać misiowe pieczątki na pamiątkę dzisiejszego spotkania.

Kolejną grupą jaka przybyła do nas w dniu dzisiejszym były dzieci z Przedszkola integracyjnego Nr 12 w Stalowej Woli. Przedszkolaków ugościły dwa misie - panda oraz miś polarny.

Grupa na początek poznała historię pluszowego misia i wysłuchała głośnego czytania niezwykłej opowieści o misiu polarnym Benie, który uważa swoje białe futro za nudne i marzy o tym, żeby wyglądać inaczej. Przedszkolaki wykonywały przeróżne zadania: szukanie w stosie pluszaków odpowiednich misiów, rozpoznawanie za pomocą dotyku przedmiotów ukrytych w "ogromnym" muchomorze, nakarmienie głodnych i sennych niedźwiadków, budzenie śpiącego misia czy udział w grze "Niedźwiedziowe wyzwania... wykonaj, ułóż, zgadnij, odpowiedz". Na zakończenie dzieci mogły wykonać karteczki z misiowymi pieczątkami.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech